Введення нерухомості в експлуатацію – це завершальний етап оформлення документації на будівництво, що дозволяє експлуатувати об'єкт, запускати інженерні мережі та оформлювати на об'єкт право власності.

Процедура введення в експлуатацію залежить від класу наслідків, до якого належить той чи інший об'єкт.

  • Для об'єктів з невисоким класом наслідків СС1 (житлові та садові будинки, малі виробничі і складські об'єкти з невеликою кількістю персоналу), досить подати і зареєструвати в ДАБІ (державній архітектурно-будівельній інспекції) Декларацію готовності об'єкта до експлуатації;
     
  • Для об'єктів з високим класом наслідків СС2 і СС3, необхідно проходити комплексну державну експертизу і отримувати в ДАБІ сертифікат відповідності об'єкта.

Необхідність проходження комплексної експертизи тягне за собою істотне підвищення вимог до проектної документації та її обсягу. Так само, замовник будівництва повинен розуміти, що проходження експертизи та отримання сертифікату - процес тривалий і вимагає належної уваги.

Незалежно від класу наслідків, на будь-який об'єкт перед введенням в експлуатацію необхідно підготувати технічний паспорт, а для цього потрібно провести інвентаризацію (обстеження об'єкта нерухомості з метою вимірювання його характеристик).

Так само, перед введенням в експлуатацію забудовник повинен укласти з органом місцевого самоврядування договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту (якщо, звичайно, об'єкт не входить в перелік тих, що звільняються від сплати пайового внеску). Більш детальну інформацію забудовники можуть знайти в ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» ст. 40., а також в Положенні органу місцевого самоврядування.

Введення в експлуатацію – це мабуть найбільш відповідальний момент і до нього потрібно поставитися з максимальною увагою. Якщо проекту слід проходити комплексну експертизу, то переконаєтеся заздалегідь, що у ваших проектантів є всі необхідні сертифікати, а також досвід захисту своїх проектів на експертизі. Вибираючи експертну компанію, замовник повинен розуміти, що після неї проект перевірятимуть фахівці ДАБІ, тому чим якісніше буде експертиза, тим простіше буде отримати сертифікат.

У співробітництві з нашою компанією, введення в експлуатацію буде простим і зрозумілим, а результат своєчасним і правильним.

залишились запитання?
запитати