Дозвіл на будівництво – це документ, що надає право на початок будівельних робіт.


Багато забудовників (особливо ті, хто будує господарським способом) помилково вважають, що якщо вони є власниками землі, то мають право будувати на ній, що бажають і як бажають. Але це помилкове твердження, тому що все, що стосується будівництва, строго регламентується законами України, постановами міністерства регіонального розвитку та будівництва, державними будівельними нормами, пожежними нормами та ін.

Звичайна людина може цього всього не знати, тому ми рекомендуємо звернутися до фахівців нашої компанії для того, щоб отримати компетентну консультацію і в подальшому не мати проблем із законом та сусідами.


З чого ж почати?

Якщо у Вас немає хоча б ескізного проекту - почати потрібно з вибору архітектора, а також зробити геодезію і геологію відповідної ділянки. Проаналізувавши результати роботи геодезистів з архітектором, потрібно підготувати ескізний проект (нанести пляму майбутнього об'єкта на кадастровий план ділянки, а також підготувати плани поверхів, розрізи, фасади).

Далі, вже маючи на руках необхідну документацію, звертаємось до відповідного територіального органу містобудування та архітектури для того, щоб зрозуміти чи відповідають Ваші наміри містобудівній ситуації та генеральному плану. Отримуємо відповідно, будівельний паспорт (для індивідуальних і садових будинків площею до 500 м.кв.), або містобудівні умови (для будинків площею більше 500м.кв. і нежитлових об'єктів).

Далі, маючи на руках містобудівну документацію, архітектор готує повний проект і визначає клас наслідків об'єкта (від цього буде залежати і обсяг проекту, і тип дозволу). Коли все готово - звертаємось до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) для реєстрації відповідного Повідомлення про початок будівельних робіт або отримання Дозволу на будівництво.


Ще декілька років тому, ключовим поняттям в сфері рішень для будівельної діяльності, була категорія складності об'єкта, вона проходила генеральною лінією через увесь процес, починаючи від отримання будівельної ліцензії, розробки проекту і закінчуючи оформленням Дозволу на будівництво. З 2017 року визначальним фактором є клас наслідків. Основним документом у формуванні поняття є Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», який встановив, що клас наслідків (відповідальності) будівель і споруд - це характеристика рівня можливої небезпеки для здоров'я і життя людей, які постійно або періодично перебувають на об'єкті, або які будуть перебувати зовні такого об'єкта, матеріального збитку або соціальних втрат, пов'язаних з припиненням експлуатації або з втратою цілісності об'єкта, крім того визначальним з точки зору присвоєння класу наслідків об'єкта є державний національний стандарт ДСТУ-Н Б В.1.2-16: 2013 «Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об'єктів будівництва».

Правильність визначення класу наслідків перевіряється при проведенні експертизи проектів. На об'єктах самочинного будівництва клас наслідків ДАБІ визначається самостійно. У той же час, неправильне визначення класу наслідків є підставою для визначення будівництва в якості самочинного і навіть анулювання дозволів на будівництво.

Наша компанія надає послуги з проектування (підготуємо проект в будь-якому обсязі, як ескізний проект, так і проект який повинен проходити обов'язкову експертизу, чи проект стандартного житлового будинку). Ми маємо власних проектантів, а також співпрацюємо з багатьма проектними організаціями, тому готові впоратися з будь-якими завданнями наших клієнтів і підібрати проект на будь-який смак і бюджет.

Так само, наші фахівці в короткі терміни підготують геодезію і геологію, отримають всі необхідні узгодження і підготують необхідні документи для подачі в органи архітектури.

Ми з радістю допоможемо отримати будівельний паспорт / містобудівні умови, а також допоможемо пройти обов'язкову експертизу проекту.

Наші фахівці допоможуть правильно заповнити Повідомлення про початок будівельних робіт, заяву на отримання Дозволу на будівництво. Також, ми готові супроводжувати наших клієнтів в ДАБІ з питань будь-якої складності.

Співпраця з нами - це своєчасно і правильно оформлена дозвільна документація і Ваш спокій!

залишились запитання?
запитати