Реєстрація права власності в державному реєстрі майнових прав на нерухоме майно – останній етап оформлення документації.

З юридичної точки зору, власність – це можливість володіти, користуватися та розпоряджатися певним ресурсом (в нашому випадку нерухомістю). Заради права власності люди і оформлюють документи, щоб можна було розпоряджатися своєю нерухомістю (продати / обміняти / здати в оренду / віддати в іпотеку і т д).

У 2016 році в Україні порядок реєстрації було врегульовано і спрощено Законом України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Були скорочені терміни  виконання процедури, врегульовано питання про отримання інформації в електронному вигляді, а також розширено перелік осіб, яким надане право здійснювати оформлення. Для повноцінного розпорядження нерухомим майном необхідно пройти певний процес оформлення прав власності.

Якщо говорити про самочинне будівництво, наприклад, то найчастіше власники приймають рішення про оформлення права власності, коли хочуть продати об'єкт, бо для продажу потрібні документи і вони повинні бути правильно оформлені, без цього угода неможлива. Також, часто звернення клієнтів пов'язані з їхнім бажанням здати офіційно об'єкт в оренду або закласти в іпотеку.

Також дуже часто буває так, що право власності у людини є, але документи не відповідають об'єкту. У такому випадку потрібно розібратися в причині невідповідності і привести до ладу  документи (ввести в експлуатацію будівлю і внести зміни до реєстру).

Звертаючись до фахівців нашої компанії, Ви отримаєте повну та компетентну інформацію про свою нерухомість і про повноту / правильність оформлення права власності.
 

залишились запитання?
запитати