Самочинно збудований об'єкт – це об'єкт, збудований без Дозволу на початок будівельних робіт. За самочинне будівництво передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, в залежності від нюансів, величини і кількості порушень. Для фізичних осіб штрафи, зазвичай, невеликі, для юридичних осіб навпаки, можуть досягати кількох мільйонів гривень.

Але на наш погляд, основний ризик будівництва без отримання дозволу, що дає право на виконання будівельних робіт, полягає навіть не в штрафі, а в тому, що може виявитися так, що об'єкт уже побудований, а оформити право власності неможливо в силу тих чи інших обставин, і тоді наслідки можуть бути катастрофічними, починаючи від заморозки об'єкта, закінчуючи його знесенням.

У нашій практиці ми зустрічали десятки, якщо не сотні заморожених об'єктів, тому рекомендуємо нашим клієнтам будуватися законно і отримувати дозвіл на будівництво!

Якщо ж сталося так, що Вам у спадок передали самочинно збудований об'єкт, або так історично склалося, таку нерухомість потрібно оформити, як кажуть в народі, «узаконити самобуд», хоча це не зовсім коректний вислів.

Порядок оформлення «самобуду»:

  • Якщо Ваша нерухомість збудована до 5 серпня 1992 року, то для реєстрації права власності введення в експлуатацію не потрібне. Узаконити самочинне будівництво можна також в судовому порядку, однак потрібно мати на увазі, що рішення суду, прийняте на користь позивача (про визнання права власності на самочинне будівництво), не замінює процедуру введення в експлуатацію, і в майбутньому швидше за все, доведеться пройти процедуру введення в експлуатацію.
     
  • Житлові та садові будинки, зведені до квітня 2015 року, можна оформити за спрощеним порядком, в цьому випадку не потрібно отримувати будівельний паспорт і подавати до ДАБІ Повідомлення про початок будівельних робіт, а досить підготувати технічний паспорт з відміткою про технічне обстеження та подати Декларацію про готовність до ДАБІ .

У будь-якому випадку, з якою б ситуацією Ви не зіткнулися, наші фахівці допоможуть знайти оптимальні рішення, найбільш зручні для Вас.
 

залишились запитання?
запитати